O nas

lek. med. Maciej Bugajski

Jestem lekarzem specjalizującym się w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. Na co dzień pracuję w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym w Krakowie, gdzie zajmuję się diagnostyką nowotworów, szczególnie zmian łagodnych i złośliwych piersi.

Już od czasów studiów rozwijam swoją pasję do diagnostyki obrazowej. Miałem okazję zgłębiać ją podczas licznych staży zagranicznych na Malcie, w Jordanii, Tunezji, Austrii. Jestem również członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR), European Society of Radiology (ESR) oraz Europejskiego Towarzystwa Obrazowania Piersi (EUSOBI).
Nieustannie śledzę rozwój nowoczesnych technologii i ich możliwości w rozpoznawaniu chorób, uczestnicząc w europejskich kongresach, specjalistycznych kursach, krajowych zjazdach. Posiadam liczne certyfikaty potwierdzające moją wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki chorób piersi, tarczycy, jamy brzusznej, węzłów chłonnych i innych. Szczególnie interesuję się profilaktyką nowotworową – wykrywaniem nowotworów na wczesnych etapach rozwoju.

Wyróżniam się kompleksowym podejściem do pacjenta – odnoszę się do wyników poprzednich badań, w tym badań innymi metodami diagnostycznymi (rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, mammografii, zdjęć rentgenowskich).

Współpracując z pacjentami staram się znaleźć odpowiedź na zgłaszane objawy, a następnie właściwie pokierować dalszym postępowaniem. Zależy mi na tym, aby pacjent w sposób zrozumiały zapoznał się z wynikami badania. Szczegółowo omawiam przebieg badania tak, aby pacjent zdobył dokładną informację na temat swojego stanu zdrowia i mógł świadomie podejmować najlepsze dla siebie decyzje.

leczone zaburzenia: