Aktualności

Fizjoterapeuta tłumaczy #1

Na dobry początek prezentujemy Wam kilka informacji o jednym z najczęściej leczonych schorzeń w naszym gabinecie rehabilitacji – DYSKOPATII.
Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie krążka międzykręgowego potocznie nazywane dyskopatią możemy zaliczyć do problemu cywilizacyjnego związanego ze stylem życia. Ciało każdego człowieka zostało stworzone do ruchu, lecz obecne czasy są nieodłącznie związane z godzinami siedzenia przed biurkiem, komputerem, telewizorem czy kierownicą samochodu. Społeczeństwo uległo rozleniwieniu, co spowodowało oderwanie się od pierwotnych instynktów. Aby naturalne aspekty kręgosłupa, takie jak elastyczność czy sprężystość były zachowane, powinny mieć dostarczone bodźce mechaniczne.
Kręgosłup, tak samo jak pozostałe organy naszego ciała, zużywają się z wiekiem i pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe. Średnia długość życia stopniowo ulega wydłużeniu, lecz nasze kręgosłupy nie są wystarczająco do tego przygotowane.
Wraz z rozwojem procesu zwyrodnieniowego kręgosłupa może pojawić się ból o różnym przebiegu i charakterze. Może on być ostry lub przewlekły, pacjent może odczuwać bóle promieniujące, tępe, wędrujące, a nawet mogą się pojawić zaburzenia czucia na danym dermatomie powodujące drętwienie, mrowienie, kłucie, obrzęk tkanki, a nawet zmianę koloru skóry.
Aby dobrze zdiagnozować problematykę powstałych dolegliwości w danym odcinku kręgosłupa, a następnie usunąć bolesne objawy Fizjoterapeuta powinien dogłębnie przeanalizować nie tylko bolesny odcinek, ale też pozostałe układy. Odpowiednio dobrana terapia polega na przywróceniu i wspomaganiu naturalnych procesów leczniczych organizmu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń do nas i umów się na wizytę!

Szczepienia w szkołach

Zapraszamy do współpracy wszystkie szkoły chętne do zorganizowania szczepienia. Oferujemy dojazd do placówki wraz z zespołem medycznym oraz personelem administracyjnym. Zapraszamy do kontaktu!

tel. 12 446 78 87

W Progamed szczepimy dzieci powyżej 12 roku życia!

Kwalifikacji dzieci dokonuje lekarz.
Zapraszamy do naszego punktu szczepień przy ulicy Petrażyckiego 99.
Zarezerwuj swoją wizytę już teraz pod numerem: 12 446 78 87

Ciesz się Zdrowiem

Duża liczba osób, która przeszła chorobę COVID-19 skarży się na pochorobowe powikłania: 

⁃ duszności

⁃ zaburzenia w oddychaniu

⁃ ogólne osłabienie organizmu 

⁃ zmęczenie 

⁃ zaburzenia koordynacji ruchowej

⁃ zaburzenia rytmu serca

⁃ problemy z koncentracją 

Profesjonalny personel Progamed pomoże Ci w powrocie do formy! Rehabilitację po przebyciu choroby COVID-19 podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia.