Terapia Master

Terapia Master

 

System ćwiczeń wg tej metody jest bez bólową, bez wysiłkową terapią funkcjonalną, gdzie pacjent wykonuje precyzyjne ruchy oparte na zasadach fizjologicznych według naturalnych osi ruchu. Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu, jak podczas ćwiczeń w  wodzie, a do tego wykonuje się  je bardzo precyzyjnie zgodnie z osiami ruchu. Rozluźnienie napiętych mięśni jest osiągane poprzez powtarzające się bez bólowe ruchy.

 

Celem ćwiczeń terapeutycznych jest osiągnięcie jak najszybszej poprawy stanu fizycznego, ustabilizowanie i powrót do prawidłowego poziomu funkcjonalnego. Terapeuta, wykorzystując system Terapii Master, indywidualnie dobiera program ćwiczeń, które nie powodują bólu ani nacisku na uszkodzoną tkankę. Stosowanie aparatu terapii master jest bezpieczne dla pacjenta przy kontynuacji ćwiczeń w domu. Regularne ćwiczenia na Terapii Master poprawiają ogólną sprawność fizyczną, ćwiczący toleruje większy wysiłek oraz szybciej powraca do formy po przedłużonym wysiłku fizycznym.

 

Terapia Master jest doskonałym dodatkiem do innych ćwiczeń ruchowych.  Dziesięciominutowy trening na Terapii Master po biegach, jeździe na nartach lub pływalni jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń do zachowania dobrej kondycji i ogólnej formy.