Masaż - gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

 

Przypływ pozytywnej energii, złagodzenie napięcia mięśni i głęboki relaks – takie rezultaty przynosi masaż gorącymi kamieniami. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii które tworzą swoistą mapę ciała, po której porusza się doświadczony masażysta. Sąsiadują one z gruczołami wydzielania wewnętrznego i stymulują ich działanie. Kamienie wulkaniczne wykorzystywane do zabiegu wydobywane są z dna oceanu i mają właściwości długotrwałego utrzymywania ciepła. Gorące kamienie w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię, przywracając jej prawidłowy przepływ w kanałach i czakrach energetycznych ciała.

 

Masażem uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Masaż kamieniami ułatwia oddychanie skórne, poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd, pomaga zwalczać cellulit, poprawia pracę układów krwionośnego i limfatycznego, działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu.

 

Masaż wskazany jest dla każdego, kto potrzebuje wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia. Działanie relaksacyjne masażu oparte jest przede wszystkim o dotyk i ciepło. Poza tym ciepło i zimno wykazują dodatkowe działania: pobudzanie krążenia, niwelowanie napięć mięśniowych i emocjonalnych, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawa odżywienia i dotlenienia skóry, zwiększenie głębokości oddechu. 

 

Masaż kamieniami przeznaczony jest dla osób zdrowych. Do przeciwwskazań należą:

  • ciąża
  • niewydolność serca
  • zaburzenia czucia
  • stany nowotworowe
  • stany gorączkowe.